Նոյեմբերի 30-ից նոյեմբերի 12-ը, ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի 28-րդ նստաշրջանը Կլիմայի փոփոխության մասին (Ոստիկ 28) անցկացվեց Արաբական Միացյալ Էմիրություններում:
Ավելի քան 60,000 գլոբալ պատվիրակներ մասնակցեցին ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության համաժողովի 28-րդ նստաշրջանին `կլիմայի փոփոխության գլոբալ արձագանքը ձեւավորելու համար, սահմանափակել գլոբալ տաքացումը նախնական արդյունաբերական մակարդակներում 1,5 աստիճանի ջերմաստիճանում, բարձրացնել կլիմայի հարմարվողականության կլիմայի ֆինանսավորումը:
Հանդիպումը նաեւ շեշտեց, որ կլիման ջերմաստիճանների աճը շատ երկրներում ջրի պակաս է պատճառել, ներառյալ լուրջ ջերմային ալիքները, ջրհեղեղները, փոթորիկները եւ կլիմայի անդառնալի փոփոխությունը: Ներկայումս աշխարհի բոլոր մարզերը բախվում են ջրային ռեսուրսների շատ դժվարությունների, ինչպիսիք են ջրային ռեսուրսների պակասը, ջրի աղտոտումը, ջրի աղբյուրների հաճախակի ցածր արդյունավետությունը, ջրային ռեսուրսների եւ այլնի ցածր արդյունավետությունը:
Ինչպես ավելի լավ պաշտպանել ջրային ռեսուրսները, ջրային ռեսուրսների օգտագործումը դարձել է նաեւ համաշխարհային քննարկման թեմա: Առջեւի ջրային ռեսուրսների պաշտպանիչ զարգացումից բացի, հետեւի վերջում ջրային ռեսուրսների բուժումը եւ օգտագործումը նույնպես անընդհատ նշվում է:
Գոտու եւ ճանապարհային քաղաքականության քայլին հետեւելով, նա առաջնորդեց արաբական Միացյալ Էմիրություններում: Ընդլայնված տեխնոլոգիաներն ու գաղափարները նույն ձեւով են, 28 կենտրոնի թեմայով: